SVENSKA KONSTÅKNINGSFÖRBUNDETS RESULTATSIDA 2022-2023
 
Snabblänkar till tävlingskategorier
SM SM Synkro
SKF-Trofén Inter Club Synkro
Nationell serie Kvaltävlingar i Synkro
Inter Club Klubbtävling Synkro
Distriktsmästerskap
A-Tävling
Klubbtävling Stjärntävlingar
  SM      
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2022-12-15 Svenska Mästerskapen 2023 Borås Konståkningsklubb  
  2022-12-15 Svenska Mästerskapen 2023 - PARÅKNING Borås Konståkningsklubb  
     
  SKF Trofén    
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2023-03-17 SKF - Trofén 2023 Vallentuna Konståkningsklubb  
     
  Nationell serie    
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2022-09-10 Nationell serietävling 01 Luleå Konståkningsklubb  
  2022-09-10 Nationell serietävling 02 Luleå Konståkningsklubb  
  2022-10-15 Tibro Pokalen Seriedeltävling 4 Tibro Konståkningsklubb  
  2022-10-15 Zandvoort Trophy Norrköpings Konståkningsklubb  
  2022-11-12 Nationella serier 05 Mörrums Konståkningsklubb  
  2022-11-12 Nationella serier 06 och ungdom 13-tävling Mörrums Konståkningsklubb  
  2023-02-11 SKK Pokalen Stockholms Konståkningsklubb  
  2023-02-11 Västeråspokalen IFK Västerås Konståkningsklubb  
  2023-03-04 Kalmar Trofén Seriedeltävling 9 Kalmar Konståkningsklubb  
     
     
     
     
  Inter Club    
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2022-11-18 Nackatrofén 2022 Solo Dance Nacka Teamåkningsklubb  
  2022-11-19 Nackatrofén 2022 Isdans Nacka Teamåkningsklubb  
  2023-02-24 Nordiska Ungdomsspelen 2023 Idrottsföreningen Castor  
  2023-03-24 Skate Malmö 2023 Malmö Konståkningsklubb  
     
     
     
     
  Distriktsmästerskap    
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2023-01-06 DM Skåne Trelleborgs Konståkningsklubb  
  2023-01-14 SASK-kristallen Stockholms Allmänna Skridskoklubb  
  2023-01-14 Öppet DM Norrbotten+Mellersta norrland 2023 Piteå Konståkningsklubb  
  2023-01-21 Lars G:s Pokal Tibro Konståkningsklubb  
  2023-01-21 Värendspiruetten Växjö Konståkningsklubb  
  2023-01-28 Tyresö Cupen DM 2023 Tyresö Konståkningsklubb  
  2023-01-28 Öppet DM Induspokalen Bohuslän-Dal Stenungsunds Konståkningsklubb  
  2023-02-04 DM Göteborgs Konståkningsförbund  
  2023-02-04 Öppet DM Svealand Örebro Konståkningsklubb  
     
     
  A-Tävling      
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2022-09-24 Salemtrofén Konståkningsklubben i Salem  
  2022-09-24 Sparbanken Alingsås A-tävling Lerums Konståkningsklubb  
  2022-10-01 Alex Szabos Trofé 2022 Halmstads Konståkningsklubb  
  2022-10-01 Helgessons Trophy Tibro Konståkningsklubb  
  2022-10-08 Kalmarpokalen Kalmar Konståkningsklubb  
  2022-10-08 Thordénpokalen Uddevalla Konståkningsförening  
  2022-10-22 Djursholmskristallen Djursholms Allmänna SK  
  2022-10-22 Kal å Ada Göteborgs Konståkningsklubb  
  2022-10-29 Lundaskäret Lunds Konståkningsklubb  
  2022-11-19 Istrofén 2022 Enköpings KonståkningsKlubb  
  2022-11-19 Mölndalstrofén Mölndals Konståkningsklubb  
  2022-11-26 Draktrofén 2022 Konståkningsklubben Iskristallen Sundsvall  
  2022-11-26 Göte Ls Pokal Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg  
  2022-12-03 Inges Minnes tävling IFK Helsingborg  
  2022-12-03 Linköpings Piruetten Linköpings Konståkningsförening  
  2022-12-03 Älta Trophy Älta Idrottsförening  
  2022-12-10 Hammarö Pokalen Hammarö Konståkningsklubb  
  2022-12-10 Vätterkristallen Jönköpings Skridskoklubb  
  2023-01-28 LKF Trofén A-tävling Linköpings Konståkningsförening  
  2023-02-04 Bäst i Väst Göteborgs Konståkningsförbund  
  2023-02-18 MAXI Haninge Trofén Haninge Konståkningsklubb  
  2023-02-18 Rosentrofén 2023 Rosenlunds Konståkningsförening  
  2023-02-25 KASK Hoppet Karlskrona ASK  
  2023-03-04 Backapokalen Backa Konståkningsklubb  
  2023-03-04 Sankta Helena Trophy Skövde Konståkningsklubb  
  2023-03-25 Borlängetrofén 2023 Borlänge Konståkningsklubb  
  2023-03-25 VFKK Kristallen  Västra Frölunda KK  
  2023-04-01 Solnatrofén Föreningen Solna Konståkning  
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  Klubbtävling    
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2022-10-08 Billingetrofén  Skövde Konståkningsklubb  
  2022-10-08 Mölndalscupen Mölndals Konståkningsklubb  
  2022-10-08 Solna Skating Trophy Föreningen Skating o Dance Academy  
  2022-10-08 Tyringehoppet Tyringe Konståkningssällskap  
  2022-10-15 Övikscupen 2022 Örnsköldsviks Konståkningsklubb  
  2022-10-22 Aplaskäret Apladalens Konståkningsklubb  
  2022-10-29 Iskristallen klubbtävling Isdala Konståkningsklubb  
  2022-10-29 MAXI Haninge Pokalen Haninge Konståkningsklubb  
  2022-11-05 Lergökshoppet 2022-  5-6 november Rögle Bandyklubb  
  2022-11-05 Lergökshoppet 2022 adults artistisk åkning Rögle Bandyklubb  
  2022-11-12 Borlänge Kristallen 2022 Borlänge Konståkningsklubb  
  2022-11-12 Läckötrofen Lidköpings Konståkningsklubb  
  2022-11-12 Trombcupen 2022, Klubbtävling Piteå Konståkningsklubb  
  2022-11-19 Höglandsskäret 2022 Nässjö Skridsko- och Konståkningklubb  
  2022-11-19 Your Storage Cup Stenungsunds Konståkningsklubb  
  2022-11-26 Askimstrofén Göteborgs Team o Konståkningsklubb  
  2022-11-26 Österskäret 2022 IFK Österåkers KK  
  2022-12-03 Tibroskäret Tibro Konståkningsklubb  
  2022-12-10 EIF Pokalen Enebybergs Idrottsförening  
  2022-12-10 Ljusnanskäret  Bollnäs Konståkningsklubb  
  2022-12-10 Umeskäret 2022 Klubbtävling Umeå Konståkningsförening  
  2023-01-14 Kalmarpiruetten Kalmar Konståkningsklubb  
  2023-01-14 Karlslundskristallen GF Idrott Konståkningsförening  
  2023-01-14 Karlslundskristallen adults artistic GF Idrott Konståkningsförening  
  2023-01-21 Istappen Uppsala Allmänna Konståkningsklubb  
  2023-01-21 Partille Trophy Partille Konståkningsklubb  
  2023-01-21 Sundsvallscupen Sundsvalls Konståkningsklubb  
  2023-01-21 Sätrapokalen-2023 Sätra Konståkningssällskap  
  2023-01-28 LKF Trofén Klubbtävling Linköpings Konståkningsförening  
  2023-01-28 Orsahoppet Orsa Konståkningsklubb  
  2023-02-04 Delfincupen 2023 Luleå Konståkningsklubb  
  2023-02-04 Trollungen Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg  
  2023-02-11 Isidor Konståkningsklubben Sollentuna  
  2023-02-11 Uddevallapokalen Uddevalla Konståkningsförening  
  2023-02-18 Trandansen Skridskoklubben Tranan  
  2023-02-25 Tibro Trofén Tibro Konståkningsklubb  
  2023-03-04 Akademitrofén Föreningen Göteborgs Konståkningsakademi  
  2023-03-11 Djurgårdstrofén Djurgårdens IF KF  
  2023-03-11 NKF Trofén Nyköpings Konståkningsförening  
  2023-03-18 Göteborgs Spelet Göteborgs Konståkningsförbund  
  2023-03-18 Älta Cup Älta Idrottsförening  
  2023-03-18 Örebrodiamanten Örebro Konståkningsklubb  
  2023-04-22 Nissanskäret 2023 Halmstads Konståkningsklubb  
  2023-04-22 VÅRTROFEN 2023 Borås Konståkningsklubb  
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  SM      
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2023-02-25 JSM Synkro Föreningen Ytterby-Kungälv Konståkare  
  2023-02-25 SM Synkro Föreningen Ytterby-Kungälv Konståkare  
  2023-02-25 USM Synkro Föreningen Ytterby-Kungälv Konståkare  
     
     
  Inter Club Synkro    
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2022-11-18 Nackatrofén 2022 Synkro Nacka Teamåkningsklubb  
     
     
     
  Kvaltävlingar i Synkro    
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2022-12-03 KnalleTrofén Konståkarna Borås  
  2023-01-14 Synkrokval  2 Nacka Teamåkningsklubb  
     
  Klubbtävling Synkro    
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
  2022-12-03 KNALLEPOKALEN  Konståkarna Borås  
  2023-01-13 Uppsala Synkrotrofé 2023 Nacka Teamåkningsklubb  
  2023-02-25 Kungälvspokalen Föreningen Ytterby-Kungälv Konståkare  
  2023-03-25 Sjöslaget Tjörns Konståkningsklubb