SKF Logotyp SVENSKA KONSTÅKNINGSFÖRBUNDETS
RESULTATSIDA 2023-2024
Logotyp
 
 
  Internationella tävlingar
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2024-02-01 Nordiska Mästerskapen Borås Konståkningsklubb
 
  SM
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2023-12-14 Svenska Mästerskapen 2024 ISDANS Norrköpings Konståkningsklubb
2023-12-14 Svenska Mästerskapen 2024 PARÅKNING Norrköpings Konståkningsklubb
2023-12-14 Svenska Mästerskapen 2024 SINGEL Norrköpings Konståkningsklubb
 
  SKF Trofén
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2024-03-22 SKF Trofén 2024 Piteå Konståkningsklubb
 
  Nationell serie
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2023-09-08 SKK Pokalen - Nationella serien deltävling 1 Stockholms Konståkningsklubb
2023-10-06 Nationell serie Seriedeltävling 2 Göteborgs Konståkningsförbund
2023-11-10 Nationell serie Seriedeltävling 3 Lars Gs Pokal Tibro Konståkningsklubb
2024-02-09 Västeråspokalen IFK Västerås Konståkningsklubb
2024-03-08 Alex Szabos Trofé, NS 5 Halmstads Konståkningsklubb
2024-04-05 Nationell serie 6 Trelleborgs Konståkningsklubb
 
  Inter Club
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2024-01-20 Nacaktrofén 2024 Solodans Nacka Teamåkningsklubb
2024-01-20 Nackatrofén 2024 Isdans Nacka Teamåkningsklubb
2024-02-23 Nordiska Ungdomsspelen 2024 Idrottsföreningen Castor
2024-03-15 Skate Malmö Malmö Konståkningsklubb
 
  Distriktsmästerskap
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2023-10-13 DM Skåne Karlskrona ASK
2023-10-14 Draktrofén 2023 - DM Konståkningsklubben Iskristallen Sundsvall
2023-10-14 UppsalaICE Uppsala Allmänna Konståkningsklubb
2023-10-21 DM Stockholm - SASK Kristallen Stockholms Allmänna Skridskoklubb
2023-10-21 DM Västergötland Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg
2023-10-28 DM Bohuslän-dal och Göteborg Uddevalla Konståkningsförening
2023-10-28 DM Stockholm - Solnatrofén Föreningen Solna Konståkning
2023-10-28 Rosentrofén 2023 Rosenlunds Konståkningsförening
 
  A-Tävling
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2023-09-16 EIF Trofén Enebybergs Idrottsförening
2023-09-16 Sankta Helena Trophy Skövde Konståkningsklubb
2023-09-23 A-tävling Kal å Ada Göteborgs Konståkningsklubb
2023-09-23 Kalmarpokalen Kalmar Konståkningsklubb
2023-09-30 Söderslättstrofén Trelleborgs Konståkningsklubb
2023-11-18 Djursholmskristallen Djursholms Allmänna SK
2023-11-18 Vätterkristallen Jönköpings Skridskoklubb
2023-11-25 Björkcupen Umeå Konståkningsförening
2023-11-25 Istrofén 2023 Enköpings KonståkningsKlubb
2023-12-02 JPA akademin Föreningen Göteborgs Konståkningsakademi
2023-12-02 Älta Trophy Älta Idrottsförening
2023-12-09 Hammarö Trofen Hammarö Konståkningsklubb
2023-12-09 Lundaskäret 2023 Lunds Konståkningsklubb
2024-01-13 Solna Skating Trophy Föreningen Skating o Dance Academy
2024-01-13 Sparbanken Alingsås A-Tävling Lerums Konståkningsklubb
2024-01-20 Induspokalen Stenungsunds Konståkningsklubb
2024-01-20 Lergökshoppet 2024 - 20-21 januari Rögle Bandyklubb
2024-01-27 LKF Trofén A-tävling Linköpings Konståkningsförening
2024-01-27 SätraKristallen 2024 Sätra Konståkningssällskap
2024-02-17 Borlängetrofén 2024 Borlänge Konståkningsklubb
2024-02-17 Öresundshoppet GF Idrott Konståkningsförening
2024-02-24 Helgessons Trophy Tibro Konståkningsklubb
2024-02-24 Maxi Haninge Trofén Haninge Konståkningsklubb
2024-03-02 Backapokalen Backa Konståkningsklubb
2024-03-02 VFKK Kristallen Västra Frölunda KK
2024-03-16 Eken-Pokalen Djurgårdens IF KF
2024-03-16 Tibro Trofén Tibro Konståkningsklubb
 
  Klubbtävling
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2023-09-30 Tyresö Cupen 2023 Tyresö Konståkningsklubb
2023-10-07 Maxi Haninge Pokalen Haninge Konståkningsklubb
2023-10-14 Akademitrofén Föreningen Göteborgs Konståkningsakademi
2023-10-14 Draktrofén 2023 - Klubb Konståkningsklubben Iskristallen Sundsvall
2023-10-21 Karlslundskristallen GF Idrott Konståkningsförening
2023-10-21 Karlslundskristallen adults artistisk åkning GF Idrott Konståkningsförening
2023-10-21 Värendspiruetten Växjö Konståkningsklubb
2023-10-28 Rosenskäret 2023 Rosenlunds Konståkningsförening
2023-10-28 Skaratrofen Skara Konståkningsförening
2023-11-04 Orsahoppet Orsa Konståkningsklubb
2023-11-11 Lidingötrofén IFK Lidingös Konståkningsklubb
2023-11-11 Linköpings Piruetten Linköpings Konståkningsförening
2023-11-11 Storfors Plåt Trofén 2023, Klubbtävling Piteå Konståkningsklubb
2023-11-18 Askimstrofén Göteborgs Team o Konståkningsklubb
2023-11-18 Örebrodiamanten Örebro Konståkningsklubb
2023-11-25 Adult Artistisk Trollungen Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg
2023-11-25 Trollungen Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg
2023-11-25 Uddevallapokalen Uddevalla Konståkningsförening
2023-11-25 Vallentuna Trofén Vallentuna Konståkningsklubb
2023-12-02 Ljusnanskäret Bollnäs Konståkningsklubb
2023-12-02 Nissankäret HT 2023 adults artistisk åkning Halmstads Konståkningsklubb
2023-12-02 Nissanskäret HT2023 Halmstads Konståkningsklubb
2023-12-02 Övikscupen 2023 Örnsköldsviks Konståkningsklubb
2023-12-09 Nynässkäret Nynäshamns IF Hockeyclub
2024-01-13 Trandansen Skridskoklubben Tranan
2024-01-20 Partille Trophy Partille Konståkningsklubb
2024-01-20 Täbytrofén 2024 IFK Täby Konståkningsklubb
2024-01-27 Billingetrofén Skövde Konståkningsklubb
2024-01-27 LKF Trofén Klubbtävling Linköpings Konståkningsförening
2024-01-27 Mörrumstrofén Mörrums Konståkningsklubb
2024-01-27 Sundsvallscupen Sundsvalls Konståkningsklubb
2024-02-03 Aplaskäret Apladalens Konståkningsklubb
2024-02-03 Botkyrkakristallen 2024 Botkyrka Konståkningsklubb
2024-02-03 Botkyrkakristallen 2024 Adult Artistisk Botkyrka Konståkningsklubb
2024-02-10 Norrbotten Cup 2024 Luleå Allmänna KF
2024-02-17 Väsbytrofén Upplands Väsby KK
2024-03-02 Inges Minnestävling - klubbtävling IFK Helsingborg
2024-03-02 Kalmarpiruetten Kalmar Konståkningsklubb
2024-03-09 NKF Trofén 2024 Nyköpings Konståkningsförening
2024-03-09 Salemtrofén Konståkningsklubben i Salem
2024-03-09 Your Storage Cup Stenungsunds Konståkningsklubb
2024-03-16 Borlängekristallen 2024 Borlänge Konståkningsklubb
2024-03-16 Isdala Cup Isdala Konståkningsklubb
2024-03-16 Stockholm Cup Älta Idrottsförening
2024-03-23 Viggbyholmspokalen Viggbyholms Idrottsklubb
2024-04-13 I.S Trofén Trelleborgs Konståkningsklubb
2024-04-20 Landvettertrofén Landvetter Konståkningsklubb
 
  Internationella tävlingar Synkro
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
 
  SM Synkro
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2024-02-24 SM i synkroniserad konståkning 2024 Kungsbacka Konståkningsklubb
 
  Nationell serie Synkro
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2023-11-11 Nationell synkrotävling 1 Konståkarna Borås
2023-12-09 Synkrokval 2 -Mölndal Mölndals Konståkningsklubb
 
  Inter Club Synkro
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2024-01-20 Nackatrofén 2024 Synkro Nacka Teamåkningsklubb
 
  Klubbtävling Synkro
  Datum Tävling (länk till startordning/resultat) Arrangör (länk till IndTA)  
2023-11-11 Knallepokalen Konståkarna Borås
2023-12-09 Mölndalspokalen Mölndals Konståkningsklubb
2024-01-27 Leon Lurje Cup Göteborgs Konståkningsförbund
2024-02-10 Kungälvspokalen Föreningen Ytterby-Kungälv Konståkare
2024-02-24 Kunsgbacka Synkropokal Kungsbacka Konståkningsklubb